+420 608 33 11 00(po - čt: 7:00 - 17:00, pá: 7:00 - 15:00)

Třetí značka na nosič kol

Třetí značka na nosič kol byla zakotvena v zákoně z důvodu toho, že nosič s koly zakrývá registrační značku umístěnou na zádi vozu, což znesnadňuje identifikaci vozidla. Mnoho vlastníků vozidel nechtělo ztrácet čas přendáváním registrační značky z jejich vozu na nosič kol (jak dříve ukládal zákon) a vyráběli si vlastní registrační značku (ta však neodpovídala zákonem stanoveným požadavkům, kdy mimo jiné mají značky vydané registrem vozidel reflexní úpravu pro jednodušší identifikaci vozidla).

Třetí značka vydaná úřadem je totožná svými rozměry, provedením i použitým typem písma, jako zbylé značky na vozidle. Použít se však smí pouze na závěsném zařízení. V jedné věci se totiž přece jenom odlišuje. Tam, kde má běžná značka kruhové výlisky pro umístění kontrolní nálepky ze stanice technické kontroly, se nachází dvě vylisované hvězdičky v černé barvě.

V případě poškození registrační značky či značky na přání, můžeme zažádat o zhotovení náhradní (stejné) registrační značky jen v případě, že je poškozená registrační značka předložena při žádosti o její vyhotovení. V případě zničení, ztráty či odcizení je nutné žádat o zcela nové tabulky s registrační značkou. Z důvodu možného zneužití pro trestnou činnost není možné získat duplikát původní registrační značky, pouze značku zcela novou, a to i v případě značky na přání.

Co je k vystavení značky na nosič kol potřeba

  • formulář – Žádost o vydání tabulky s registrační značkou
  • osobní doklady vlastníka
  • velký technický průkaz
  • soukromá osoba cizinec – kopie dokladu o pobytu minimálně na dobu 6 měsíců
  • neověřená plná moc od leasingové společnosti k vystavení třetí značky na nosič kol (jen v případě, je-li vozidlo zakoupeno na leasing)
  • správní poplatek za třetí značku na nosič kol je ve výši 650 Kč

V případě zastupovaní naší Agenturou Kryštof je navíc potřeba

  • plná moc s neověřeným podpisem vlastníka (formulář zde)

V případě jednání za firmu požadujeme:

  • fyzická osoba – plná moc s neověřeným podpisem
  • právnická osoba – plná moc s neověřeným podpisem majitele (jednatele) firmy
Cena za vyřízení je ve výši 300,- Kč

Veškeré doklady se předkládají v originálu, popř. v ověřených kopiích, vždy jedná osoba oprávněná nebo osoba s úředně ověřenou plnou mocí.

Máte zájem o provedení některého z úkonů naši agenturou?


Kontaktujte nás na tel.: 608 33 11 00, email: info@agenturakrystof.cz nebo nás navštivte na naší pobočce.